Workshopy Institutu pro výcvik v Gestalt terapii

Srdečně zveme na workshopy spřáteleného Institutu pro výcvik v Gestalt terapii. Aktuální nabídku naleznete na www.gestalt-praha.cz

LETNÍ CESTA HRDINY

28. – 31. 7. 2016
Institut pro výcvik v Gestalt terapii, Přední Kopanina

Zveme vás na tradiční Letní cestu hrdiny vedenou lektory Institutu.

Na Cestě hrdiny se máte příležitost setkat s různými důležitými aspekty své osobnosti a propojit je se svou aktuální životní situací v osobním i pracovním kontextu, zamyslet se nad svou životní cestou a jejím smyslem a uvědomit si své zdroje síly a podpory v rovině vztahů, práce, vlastního vnitřního života a hodnot.

Cesta hrdiny je pojem, který zavedl psychoterapeut a herec Paul Rebillot. Na základě svých zkušeností z prodělané psychospirituální krize vypracoval „cestu hrdiny“, sérii imaginací doprovázenou dalšími technikami (psychodrama, dialog…), která může člověka posunout dál v jeho osobním procesu.

V našem případě se imaginace střídají nejčastěji s přehráváním klíčových situaci s kolegy ze skupiny, s některými tématy terapeuticky pracujeme v malé skupince. Archetypy a témata, se kterými se můžete na své cestě setkat, jsou: motiv hrdiny, setkání s králem/královnou (vztah k autoritám), motiv moudrosti, setkání se svou temnou stránkou, překonávání překážek, poslání mé cesty (smysl mého života, jeho současné fáze)…

Celý článek…

 

KURZ ROZVOJE VŠÍMAVOSTI A UVĚDOMOVÁNÍ

Od dubna 2016

  • Chcete se vědomě rozhodovat pro prožívání přítomnosti, umět odkládat minulé zážitky a obavy z budoucnosti?
  • Chcete být více ve spojení se svým tělem a svými emocemi, zároveň se svými emocemi nenechat ovládat a umět je uklidnit?
  • Chcete umět pracovat se svým stresem anebo vyčerpáním?
  • Chcete ve svých pracovních i osobních vztazích lépe vyjadřovat to, co prožíváte a potřebujete?
  • Chcete rozvíjet sebepřijetí, laskavý vztah k sobě a k druhým?

Cíle a benefity:

V tomto tříměsíčním kurzu se budeme prostřednictvím meditace všímavosti učit lépe si uvědomovat své tělo a emoce.

  • Budeme se učit, jak s emocemi (stres, úzkost, agrese…) pracovat, jak je uklidnit.
  • Budeme se učit pracovat se svými myšlenkami – jak se myšlenkami nenechat zahltit a jak je považovat spíše za procesy mysli, než za realitu.
  • Budeme se učit lépe si uvědomovat přítomnost a odkládat zatěžování se minulostí i obavami z budoucnosti. Budeme se učit vědomě se rozhodovat.
  • Budeme se učit využívat své uvědomování a potřeby v komunikaci s druhými, způsobem který napomáhá vytváření blízkosti a zároveň možnosti vyjádřit své emoce, potřeby a výhrady nehodnotícím a nekritizujícím způsobem.

Možná bude mít někdo štěstí a povede se mu spojit se se svojí spiritualitou… :)

I když koncept všímavosti anebo uvědomování vychází z buddhistické meditace, náplň kurzu bude zcela sekulární, budeme pracovat s využitím všímavosti v běžném osobním anebo pracovním životě.

Celý článek…