„Řemeslo skupinové terapie“

postgraduální kurz


„Řemeslo skupinové terapie“

neboli Gestalt Group Fitness

(POZVÁNKA V PDF)

Nabízíme vám tréninkový kurz ve vedení skupinové terapie. Vychází ze zkušeností a ohlasů na naše předchozí semináře, zejména z myšlenky, že pro začínající terapeuty je užitečná tréninková zkušenost a expozice skupinovým procesům.

V programu se jednotliví členové budou střídat ve vedení procesních skupin. Nepůjde o hraní rolí, ale o reálnou situaci „teď a tady“. Naživo tedy budeme zažívat a společně analyzovat skupinové procesy a prohlubovat naše porozumění, přemýšlet o možných intervencích či experimentech. Tato forma má velký učební potenciál a vzhledem k tomu, že kurz je koncipován jako uzavřený, je – jak máme vyzkoušeno – i dostatečně bezpečná.

Program je určen pro absolventy INSTEPU, IVGT a SURu, eventuálně jiných výcviků, kde se praktikoval Gestalt přístup.

Kurz povede PhDr. Jiří Drahota – lektor ve výcvikových institutech INSTEP, SUR a IGT s dvacetiletou praxí ve vedení psychoterapeutických skupin, člen EAP a EAGT.

Formát kurzu bude vždy jeden čtvrtek v měsíci – od října 2013 do června 2014 mezi 10 a 17 hodinou ( 54 výukových hodin) v Praze. Skupina bude mít do cca 15 členů. Cena: 6 800 korun.
Potvrzení o absolvování je samozřejmostí.

Termíny: 31. 10.,28.11.,12.12.,16.1.,20.2.,27.3.,10.4.,29.5.,19.6.

I když jde především o tréninkový prostor, bude každý blok obsahovat teoretický koncept (např. zahajování a končení skupin, skupinové rituály, práce se snem ve skupině, stavba experimentů, obětní beránek etc.)

Přihlášky do 15.10.2013 a informace na mailové adrese: drahota@centrum.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *